Uroczyste spotkanie poświęcone pamięci
prof. dra hab. Ewarysta Jaskólskiego


     Z inicjatywy Centrum Historii Uczelni oraz Stowarzyszenia Absolwentów AWF we Wrocławiu, w dniu 22 kwietnia br. w Dworze Polskim, odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone pamięci prof. dra hab. Ewarysta Jaskólskiego.
     Licznie przybyłych Gości - pracowników i absolwentów Uczelni - przywitał prof. dr hab. Juliusz Migasiewicz (rektor - elekt), który w bardzo ciepłych słowach przedstawił sylwetkę, zmarłego niespełna rok temu, prof. Ewarysta Jaskólskiego. Spotkanie poprowadził prof. dr hab. Tadeusz Bober - Kolega z roku Profesora, który zainicjował wieczór wspomnień i anegdot, dotyczących zarówno lat związanych ze studiami i pracą na Uczelni, jak i zainteresowań poza zawodowych, głównie wielkiej pasji Profesora, jaką było myślistwo.
     Ciekawą częścią wieczoru była prezentacja multimedialna przedstawiająca zbiór fotografii z życia Profesora - od czasów dzieciństwa, szkoły, harcerstwa, studiów na WSWF, pracy na AWF, aż po otrzymanie profesury w Belwederze.
     Zdjęcia pochodziły głównie ze zbiorów Centrum Historii Uczelni, które otrzymaliśmy dzięki życzliwości Małżonki Profesora, która przekazała nam również inne pamiątki (dyplomy, odznaczenia, znaczki okolicznościowe itp.) dokumentujące życie zawodowe oraz zainteresowania Profesora.
Centrum Historii Uczelni
Ilość zdjęć: 40, 20, 113 | Ostatnia aktualizacja: 9.5.2008 | Przygotowanie fotoreportażu: Henryk Sienkiewicz