ROCZNIK 1958
SPOTKANIE KOLEŻEŃSKIE ABSOLWENTÓW AWF WROCŁAW
ROCZNIKA 1954-1958
SIERAKÓW 31.05. - 4.06. 2009
Zjazd absolwentów rocznika 1954 – 1958 w Sierakowie
 
     Kolejny rok minął, a więc korci by się znów spotkać – przypomnieć minione chwile, znaleźć się wśród wypróbowanych przyjaciół.
     Tym razem spotkaliśmy się w Sierakowie w dniach 31.05 – 4.06.2009 r. na nadzwyczajnej odnowie biologicznej w sosnowym lesie nad jeziorami.
     Przez lata śpiewaliśmy pieśń „Bo z Sierakowa płynie ta pieśń”, ale obozy w tym uroczym zakątku w czasie naszych studiów omijały nas. W programie studiów bowiem zaliczyliśmy obóz przygotowawczy do festiwalu młodzieży w Warszawie na AWF-ie, a potem obóz wędrowny w górach.
     Nasze spotkanie miało upłynąć w sportowej rywalizacji (gry i zabawy sportowe) lecz deszcz który nam towarzyszył przez 4 dni nie mobilizował do wyczynów sportowych. Jedynie Rysiu Helemejko przykładnie w/g programu zaczynał każdy dzień od biegu i gimnastyki.
     Przy szlagierach z lat młodości każdy dzień upływał nam w radosnej atmosferze.
     Czarowne miejsce naszego spotkania to ośrodek wypoczynkowy „Wrzos” położony w puszczy Noteckiej w kompleksie lasów (127 tysięcy hektarów) w otoczeniu - 50 jezior.
     Sieraków (6 tysięcy mieszkańców) położony nad Wartą uzyskał prawa miejskie w 1388 roku. W rozwoju tego miasta wyróżnił się ród Opolińskich.
     Pełną piersią czerpaliśmy żywiczne zapachy sosnowych lasów spacerując i zwiedzając konnymi zaprzęgami okolice.
     Zgodnie z planem naszego zjazdu odbyły się turnieje brydżowe, „babskie spotkanie” ognisko i nocne rozmowy przyjaciół. Kulminacją towarzyskich spotkań był bal z rocznikiem 1953-1956, który równolegle zorganizował zjazd w ośrodku „Puszczyk”. Spotkanie to wzmocniło nasze związki i zintegrowało do tego stopnia nasze grupy iż postanowiliśmy kolejny zjazd zorganizować wspólnie.
     3 czerwca o godzinie 10.00 uczestniczyliśmy razem w mszy świętej w intencji naszych zmarłych koleżanek i kolegów.
     Msza odprawiona była w zabytkowym – późnorenesansowym kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Niepokalanie Poczętej. Kościół o przepięknej architekturze zbudowany został w 1624 roku.
     „Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już rozstania nadszedł czas”... To motto piosenki, które teraz po zjeździe nas prześladuje. Spotkać się jest wspaniale, ale rozstanie jakże trudne.
     Co prawda mamy nadzieję, że to samo powtórzymy za rok ale...!
     Kontaktujemy się już telefonicznie, przekazujemy zdjęcia i wrażenia ze zjazdu. Udał się nam ten zjazd w 100% i oprócz pogody wszystko było „bombowe”. Zresztą stwierdziliśmy że żadne deszcze i huragany nie są przeszkodą gdy jesteśmy razem, a to się najbardziej liczy. Tą drogą chcemy podziękować Krystynie Welon i Ryśkowi Łopuszańskiemu za wzorową organizację spotkania. Krysia wyjeżdża nam na północ do Gdyni, ale liczymy nadal na jej inicjatywę i mrówczą pracę na rzecz Stowarzyszenia absolwentów AWF Wrocław.
     Do zobaczenia!!!
 
Ada Witkowska
Radosława Łaczmańska - Moskalewska
 
1. Zjazd absolwentów rocznika 1954 – 58 w SIERAKOWIE
 
2. Zjazd absolwentów rocznika 1954 – 58 w SIERAKOWIE