SPOTKANIA ROCZNIKA 1951 - 1954

POWRÓT DO ŹRÓDEŁ PO 60 LATACH OD UKOŃCZENIA STUDIÓW

Pod tym hasłem spotkało się na Uczelni w dniach 16-17 maja 2014 r. 20 absolwentów (średnia wieku 82 lata) plus gość honorowy - nasz nauczyciel dr Adam Haleczko. Zaczęło się od zwiedzenia Centrum Historii Uczelni, gdzie doszło do wymiany informacji o początkach Uczelni. Przewodniczący Senackiej Komisji Historii AWF prof. Lesław Kulmatycki wymienił swoje książkowe informacje z absolwentami, którzy fakty historyczne z tamtych lat znają z autopsji.

Po tym zaczęło się zwiedzanie obiektów Uczelni. Fizjoterapię zaprezentowała Dziekan prof. Ewa Demczuk-Włodarczyk, następnie wstąpili wszyscy do sali im. prof. Ewarysta Jaskólskiego, kolegi tegoż rocznika. Przy tej okazji dr Kazimierz Kurzawski uraczył zebranych wiadomościami o absolwentach wybitnych sportowcach i trenerach. Niektórzy uczestnicy zjazdu doświadczyli małą próbę sprawności chodu i skoku (rekord 29 cm wyskoku pionowego w kategorii wiekowej 80+ lub 14 cm w tej samej kategorii wiekowej, ale z dwoma endoprotezami!).

Bardzo zainteresowała uczestników Zjazdu i zrobiła duże wrażenie prezentacja o rozwoju Uczelni przygotowana przez prof. Ryszarda Bartoszewicza. To było imponujące. Oczywiście nie obyło się też bez wizyty w siedzibie Stowarzyszenia Absolwentów. Na spotkaniach wieczornych przypominano piosenki z tamtych czasów (Czarna Natasza Ahoj, sentymentalne, jak: Czy to w dzień czy o zachodzie… i inne). Podobno następne spotkanie za pół roku… czas upływa.

Prof. dr hab. Tadeusz Bober - Rocznik 1954