SPOTKANIA ROCZNIKA 1952 - 1955


SPOTKANIE KOLEŻEŃSKIE ROCZNIKA 1955

W dniach 12-14 czerwca br. odbyło się spotkanie koleżeńskie absolwentów rocznik 1955, które zorganizował Kol. Władysław Czaczka w uroczym Ośrodku Woj. Zarządu Opolskiego LZS „Kotwica” w Szczedrzyku nad Jeziorem Turawskim k. Opola.

Spotkanie było udane pod każdym względem, gdyż po pierwsze samo położenie Ośrodka „Kotwica” w wysokim lesie nad jeziorem jest bardzo urokliwe, a domki campingowe przytulne i dobrze wyposażone. Po drugie wyżerka była znakomita, z wieloma lokalnymi specjalnościami np. sandacz na kilka sposobów i wiele innych specjałów na słono i słodko, nie mówiąc już o trunkach. Towarzystwo swojskie, dobrze dobrane. Gdyby to jadło i trunki były w naszym zasięgu w latach pięćdziesiątych, poucztowalibyśmy sobie, ale dzisiaj niestety - te sterane wątroby, żołądki i głowa nie ta. aż żal.

Kolega Władek Czaczka - niegdyś znakomity lekkoatleta - przeszedł sam siebie jeśli chodzi o przygotowanie spotkania, zapewnienie atrakcji i stworzenie miłej atmosfery. Żałować mogą tylko ci, którzy nie byli, ale nie nasza 18-ka, która na pewno nie zapomni tego spotkania i jest Władkowi za to niezmiernie wdzięczna.

R. Jezierski