SPOTKANIA ROCZNIKA 1954 - 1958


JUBILEUSZOWY ZJAZD ABSOLWENTÓW ROCZNIKA 1954 - 1958

W dniach 18.06.-21.06. br. we Wrocławiu rocznik 1954-58 AWF obchodził swój jubileusz 50-lecia ukończenia studiów.

Zaczęliśmy od - grilla u Krysi - gdzie w posesji Krysi Krzaczkowskiej smakowite potrawy z rożna serwował Eryk Potyka, zapijane alkoholem „made in Łopuch”. O zapiekane mięsa zadbała Krysia Welon, pyszne sałatki przygotowała Teresa Sutyło, a znakomite ciasta serwowały Łucja Łoniewska, Hanka Witkowska i Krysia Krzaczkowska. Grupa 33-osobowa miała co jeść, pić i opowiadać, opowiadać - a śpiew rozlegał się po całym Wojnowie.

Następnego dnia przyjął nas Rektor AWF prof. dr hab. Tadeusz Koszczyc, w Sali Kominkowej w obecności prof. dr hab. Juliana Jonkisza - opiekuna roku oraz naszego Kolegi Prezesa Stowarzyszenia Absolwentów AWF dr Władka Kopysia. Obecne były nasze byłe wykładowczynie dr dr Krystyna Świerczyńska i Maria Grabowska. Dyplomy i jubileuszowe medale oraz lampka szampana uświęciły nasz jubileusz.

Na spektaklu operowym „Jezioro Łabędzie” w godzinach wieczornych zasiedliśmy dostojnie, jak przystało jubilatom.

Następnego dnia spotkanie na pływalni AWF i konkurencja „pływanie do pierwszego zawału”, nie było tak źle, ilu weszło do basenu tylu wyszło, Tolek Bieszczanin - prowadzący zajęcia był z nas zadowolony. Po obiektach sportowych oprowadzali nas prof. dr hab. Zbigniew Naglak i Wiesiek Mach.

Pożegnalna kolacja w gościnnych progach Hotelu „Rezydent” a tam toasty, wspomnienia, śpiewanie i do zobaczenia za rok u Tadzia Wolanina w Szczecinie.

Jan Ryszard Łopuszański