SPOTKANIA ROCZNIKA 1955 - 1959

W CIENIU REFLEKTORÓW

skierowanych na organizatorów i obiekty pięknie wystrojone na przyjęcie uczestników obchodów 70-lecia urodzin naszej wrocławskiej AWF, odbyły się zgodnie z programem w dniu 21 października o godz.17-tej liczne spotkania rocznikowe.

Nasze, kończących studia w 1959 i 1960 roku, zorganizował dr Władysław Kopyś, nasz kompan z lat studiów, człowiek wielkiego serca, szefujący Stowarzyszeniu Absolwentów AWF Wrocław i sponsorujący większość jego przedsięwzięć.

Spotkanie odbyło się w Dworze Polskim. Uczestniczyły w nim 32 osoby, z lekką przewagą rocznika 1960. Władek i tym razem, jak zawsze, postarał się dogodzić naszym podniebieniom. Pyszny wiejski chlebek z aromatycznym smalcem, wędliny, sałatki, paszteciki z gorącym barszczem, kawa, herbata i dyżurny szampan jako stały element „władkowych spotkań”. Serdeczne uściski, rozmowy w „podgrupach”, uśmiechy i opowiadania nigdy nie kończące się. Dziękujemy Ci Władku, nie każdy, kogo na to stać, ma na to ochotę.

Sobota 22 października to spotkanie naszej wielkiej rodziny. Uroczyste posiedzenie Senatu w Hali Stulecia przybliżyło nam realia dzisiejszej AWF. Poznaliśmy Jej osiągnięcia naukowe, organizacyjne, dydaktyczne i sportowe, a także znakomitą kadrę naukową, Ich Magnificencje Rektorów naszej uczelni i wielu zaprzyjaźnionych z naszą Uczelnią, a także władze Wrocławia. Dumą i radością napawały nas informacje o wysokiej lokacie naszej ukochanej Słonecznej w rankingu uczelni nie tylko krajowych. Część oficjalną uświetniły występy naszej sławnej na całym świecie „Kaliny” oraz dwuosobowego zespołu „Everest”. Wieczorem uraczono nas, specjalnie dla nas przygotowanym, pokazem kolorowych fontann. W połączeniu z muzyką – był to przepiękny balet bez udziału tancerek. Uroczystości 70-lecia naszej Słonecznej Uczelni były zwieńczone balem w Hali Stulecia. Tak, jak od wielu lat, nasza Słoneczna Uczelnia jest ciągle młoda !

Stanisław Paszkowski