SPOTKANIA ROCZNIKA 1957 - 1961

SPOTKANIE ROCZNIKA 1961

W dniu 13października 2022 roku spotkaliśmy się w kawiarence „Salon Śląski”, która znajduje się blisko Uniwersytetu Wrocławskiego, w pobliżu pomnika szermierza.

Minęły już 62 lata, jak opuściliśmy mury naszej Słonecznej Uczelni. Mimo, że studia naszego rocznika ukończyło 75 absolwentów, to obecnie zostało zaledwie kilkanaście osób, które chętnie utrzymują ze sobą kontakt. Na nasze spotkanie Henio Dorosławski przywiózł albumy z poprzednich naszych zjazdów, które z rozrzewnieniem oglądaliśmy wspominając poprzednie lata.

Na nasze spotkanie przybyło 11 osób, mimo, że zawiadomiliśmy wszystkich żyjących z naszego rocznika, ale nie wszyscy mogli wziąć udział z przyczyn osobistych (wiek i stan zdrowia). Wspominaliśmy też tych, co od nas odeszli.

Odnośnie kawiarenki, to jest to lokal w stylu retro mieszczący się w zabytkowej kamieniczce. Jest to klubowe miejsce spotkań wykładowców Uniwersytetu, aktorów, literatów oraz twórców kultury. Na ścianach wiszą ich portrety. Urokowi lokalu dodają piękne witrażowe okna.

Jak zwykle opowiadaniom o naszym życiu codziennym, rodzinie, wnukach nie było końca. Naturalnie padały propozycje zorganizowania spotkania w 2023 roku.

Rozjechaliśmy się do domów uśmiechnięci i szczęśliwi z bycia razem przez tych kilka chwil.

Do zobaczenia w roku 2023.

Maryla Dorosławska
Jerzy Biernacki