TADEUSZ BOBER

Urodził się 26 kwietnia 1932 roku w Grudziądzu. Trudne lata okupacji przyspieszyły, zahartowały i ukształtowały rozwój tego ambitnego i utalentowanego człowieka. Tadeusz Bober z naszą Uczelnią związany jest od 1951 roku. Był wszechstronnie uzdolniony ruchowo, w czasie studiów uzyskał stopnie instruktorskie z lekkiej atletyki, narciarstwa i żeglarstwa. W 1956 r. podjął pracę jako asystent w Zakładzie Anatomii WSWF. Już w tamtym okresie przejawiał duże zainteresowania biomechaniką, która stała się główną dziedziną jego pełnej sukcesu zawodowej aktywności. Dzięki Jego staraniom powstała Katedra Biomechaniki, którą kierował do 2002 roku. Pełnił wiele ważnych funkcji, był m.in. dyrektorem Instytutu Wychowania Fizycznego i Sportu, prorektorem ds. nauki, rektorem AWF we Wrocławiu. W 1991 roku zainicjował powstanie Stowarzyszenia Absolwentów AWF we Wrocławiu, którym kierował, pełniąc funkcje prezesa trzeciej kadencji. Wielokrotnie odznaczany i honorowany. W 2010 roku wyróżniony Laurem AWF we Wrocławiu.
   W życiu zawodowym sprawny organizator, dociekliwy, twórczy i pełen inwencji naukowiec. Jako człowiek, przyjazny, życzliwy i pomocny, szanowany przez współpracowników i studentów za wiele zalet serca i umysłu.

24 Kwiecień, 2022